יום שני, 8 בפברואר 2016

יממה שלמה בלי סושיאל מדיה?

החלטתי להתנסות לאחרונה בניסוי החברתי המרתק והכה טרנדי - התנתקות מסושיאל מדיה. בחרתי לעצמי אתגר צנוע בתור התחלה - 24 שעות בלבד וגם זה על חשבון הסופ"ש. כך יצא שאת רוב הפוסטים שלי לסופ"ש כבר תזמנתי מראש ואמרתי לעצמי It's now or never רק בגרסה פחות דרמטית.

אם אתן חושבות שיממה בלי סושיאל מדיה זה לא ביג דיל, אז כנראה שאתן צודקות אבל יש סיכוי סביר שאתן גם לא ממש מכירות אותי - אחרי הכל אני חיה בכל הרשתות האלה. אז גם לעבור יממה בלי לקיים אינטרקציות ברשת חברתית כלשהי זה לא עניין של מה בכך עבורי.

 ובכל זאת, החלטתי - אתגר הוא אתגר. ביום שישי ב-11:00 בדיוק, בהחלטה ספונטנית, כיביתי את המכשיר וצללית לתוך הדיטוקס שלי. אני מודה שדווקא השעות הראשונות היו הבעייתיות ביותר: זה כבר היה ממש באינסטינקט שלי "להעיר" את הטלפון בכל פעם שחלפתי על פניו כדי לבדוק מה חדש, רק כדי לגלות שהוא כבוי. בכלל, הופתעתי מכמות הפעמים שמצאתי את עצמי עושה את זה בפרק זמן קצר באופן מביך.

סיימתי ביממה אחת שני ספרים, עם אחד מהם נמרחתי במשך חודשים על גבי חודשים והוא עוסק, למרבה האירוניה, במתכון להצליח ברשתות חברתיות בין השאר. מאחר שלא הצלחתי לסיים את הספר, אסרתי על עצמי לדלג לספרים חדשים כי ידעתי שזה אומר שאזנח אותו לעד ועכשיו העוצר הוסר ואני יכולה להמשיך לקרוא! בתקווה שבתדירות גבוהה יותר.

פתאום תוך כדי קריאה חשבתי שצריך לצלם את עצמי קוראת לסנאפצ'אט ואז הבנתי שאני לא ממש יכולה לעשות את זה במסגרת הדיטוקס ופתאום גם תהיתי למה שארצה לתעד את עצמי קוראת ספרים? אפשר לומר שזה סוג של שגרה עבורי אבל היא כל כך מטופשת.

מסר לעצמי: אל תצלמי את עצמך קוראת, זה מביך.

בסביבות 18:00 סוג של רימיתי, אבל הייתה לכך מטרה מוצדקת: למחרת היו לי צילומים והפעלתי את הוואטסאפ כדי לשלוח הודעות לכמה חברות בתקווה להשאיל מהן כמה פריטים לצילומים.

על הדרך תקפו אותי גם אינספור התראות שמהן התחמקתי כמו מקליעים, לא נכנסתי באופן פעיל לשום רשת חברתית אבל כמובן שאספתי על הדרך כמה קטעי אינפורמציה ובכך הדיטוקס לא היה שלם.

מסר לעצמי: בפעם הבאה שאת עושה דיטוקס, התנתקי לחלוטין מהטלפון וגם מהמחשב.

מאז שיש את העניין עם ההתראות הקופצות של הפייסבוק, גם מזה אי אפשר להתנתק לגמרי. גלשתי לי בתמימות באתרים שאין כל קשר בינם לבין רשתות חברתיות (אוקיי, בסדר, אסוס) וכל הזמן קפצו לי התראות. התעלמתי מהן בהצלחה אבל עדיין זה הרגיש שהרשתות החברתיות רודפות אותי גם כשאני מנסה להימנע.

ביום למחרת, בדיוק ב-11:00 הפעלתי שוב את הטלפון וחזרתי לענייניי. אני מודה שזה חסר לי קצת, במיוחד האינסטגרם - אבל מצד שני, זה ניסוי שאשמח לחזור עליו בשנית והפעם ב-100% ואולי אפילו לפרק זמן ארוך יותר.

מסר לעצמי: בערבים הפנויים שלך בבית, נסי לעשות מדי פעם סושיאל דיטוקס שכזה, גם אם לכמה שעות, רק כדי להתנתק קצת.

מאתגרת גם אתכן להשתתף ולשתף בתוצאות!

תגובה 1:

  1. נשמע ממש ממש מאתגר..
    האמת שהפייסבוק פחות מרגש..אבל האינסטש חח קשה בלעדיו!    http://www.photogenici.com

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top