יום שלישי, 2 בפברואר 2016

היומן המושלם לבלוגריות

חיפשתי אחר יומן לבלוגרים מזה כמה זמן. יש לי את היומן האהוב שלי מ-Ban.do ויש לי אינספור מחברות ומוצרי כתיבה, אבל עדיין, הרגשתי שאני רוצה - סליחה, נחוץ לי - יומן שמיועד ספציפית לבניית מערך תוכן.

עד כמה זה באמת נחוץ והאם אי אפשר להסתפק במחברת רגילה, שומו שמיים? Up to you, הרי ידוע שאני אובססיבית ומהרגע שנכנס למוחי הקודח רעיון חדש ובמיוחד אם מדובר בחשק חדש - הוא לא מניח לי עד שאני מממשת אותו.

 תהליך חיפוש היומן התברר כמפרך במיוחד, שכן היומנים הבודדים שקיימים בז'אנר הזה חולים באחת משתי מחלות: הם לא יפים מספיק או לא יעילים מספיק.

הסעיף הראשון תמוה למדי, כי הייתן מצפות שיומן שמיועד מלכתחילה לבלוגריות שמצלמות כל דבר והכוונה היא לכל דבר - יהיה אסתטית ונעים ויזואלית, אך לא כך הדבר.

 הרגשתי שהחלק השני של היומנים פשוט לא יעיל מספיק, לא מעמיק מספיק, לא נוצר מתוך הבנה של צרכי בלוגינג ושל תוכן שמתפרסם באופן קבוע עם לו"ז מסודר. 

כך קרה שנותרתי אבודה, הבלוג לא בדיוק קרס לתוך עצמו אבל התאווה ליומן מעוצב ויעיל - לא חלפה, עד שנתקלתי ביומן שיצרה בלוגרית במשרה מלאה, היומן החביב הבא.

 זול הוא לא, יפיפה הוא גם כן לא. הוא מעוצב בצורה סבירה, הספירלה אמנם נוחה אבל גם מקנה לו לוק של מחברת שהדפיסו באופיס דיפו. יש בפנים כל מיני כיתובים חמודים שכידוע תמיד קונים אותי, אבל מבחינה ויזואלית א-גרויסע- מציאה הוא לא.

מה שכן, מבחינת תוכן הוא מאוד יעיל ורואים שמי שתכננה אותו אכן חיה את התחום ומבינה מה נדרש לבלוגר שמפרסם באופן קבוע מבחינת תכנון וניהול זמנים: יש בו לו"ז ברזולוציה חודשית, יומית, מקום לכתוב בו רעיונות לפוסטים חדשים ואז כאמור לשבץ אותם בלו"ז, טבלת סטטיסטיקות, טבלת הכנסות וכו'.

 אפשר למצוא ביומן גם צ'ק-ליסט של רשתות חברתיות כדי לוודא שהפצתן את הפוסטים שלכן בכל הערוצים הרלוונטיים, טיפים קטנים וחמודים וגם מטרות שאליהן תרצו להגיע בתחילת החודש מבחינת טראפיק וכמויות אוהדים.

האם היומן הכרחי לכן? אם אתן מתפרנסות מהכתיבה - אז בהחלט, אם אתן מעלות פוסטים בתדירות גבוהה כמו שלי אז גם. אם אתן מקוות שהיומן יסייע לכן להיכנס לרוטינה קבועה של כתיבה, אז זה אף פעם לא יכול להזיק כמובן, אבל אני לא חושבת שזה פקטור עיקרי ואולי עדיף בתור התחלה לנהל את הלו"ז מתוך מחברת רגילה (ושוב - שומו שמיים!) ואז לראות איך זה מתנהל.

 מכירות יומנים שמסייעים לנהל תוכן? אם כן, שתפו בתגובות!

2 comments:

  1. אוווו לובה, בכמה רכישות אימפולסיביות שלי , אפשר להאשים אותך! אני לגמרי קונה לי אחד כזה

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top