יום רביעי, 21 באוקטובר 2015

איך אני עורכת את תמונות האינסטגרם שלי?

אני חושבת שזה לא יפתיע אך אחד לגלות שאני אוהבת את האינסטגרם שלי, אוהבת עד מאוד. אני לגמרי חושבת שהכוורת הזו של התמונות יכולה לספר הרבה על האדם שעומד מאחוריה, גם אם הוא זה שבוחר מלכתחילה אילו תמונות, באילו זוויות ובאילו פילטרים יוצגו בה.

אינסטגרם נטולת כל המנייארות (לבינתיים) שיש בפייסבוק והיא פשוט מרהיבה ויזואלית. אפשר להישאב לתוך מנוע החיפוש למשך שעות וזה באמת מדהים לגלות כמה אנשים כשרוניים מבטאים את עצמם באמצעות אותה כוורת תמונות.

לכן רציתי לשתף אתכן בכמה טיפים, טריקים ובעיקר באפליקציות נהדרות שמסייעות לי לבנות את הסיפור שלי.

Aillis - הידועה גם בתור Line camera לשעבר. זו האפליקציה שבאמצעותה אני מצלמת את התמונות שלי, שכן ההמלצה היא לא להשתמש במצלמה של אינסטגרם כי היא פחות טובה מאחרות. אני מוצאת שהמצלמה של Aillis היא הכי טובה ואני מפיקה בה את התמונות החדות ביותר.

Photoshop express - אני אוהבת להשתמש באפליקצייה הזו כשאני מצלמת תמונה על רקע בהיר, כי זה מאפשר לי להפוך אותה ללבנה אפילו יותר, בדיוק בצבעוניות הרצויה. אני בדרך כלל אוהבת להגביר את ה-Exposure ואת ה-Contrast ולפעמים גם להוסיף Vibrance. באופן כללי אני משחקת שם עם כל מיני מדדים שהאפליקציה מספקת כדי להגיע לתוצאה הרצויה. בפילטרים שלה אני פחות נוהגת להשתמש, אם כי המגוון שם מרשים למדי.

Vsco - זו אחת האפליקציות הכי איכותיות בתחום הצילום והאפליקציה האהובה על צלמים מקצועיים. יש בה מגוון גדול מאוד של פילטרים יפים בחינם וגם כאלה שאפשר לרכוש בתשלום. האהובים עליי הם 04, 05 ו-F8. באופן כללי האפליקציה הזו מומלצת למי שאוהבים תמונות כהות וגראנג'יות יותר - ופחות למי שמתחברת בעיקר לאימג'ים בהירים.

אינסטגרם- אני חייבת לציין שהפילטרים החדשים שאינסטגרם הוסיפו לאחרונה ממש יפים! האהובים עליי הם Gingham ו-Lark, לפעמים אני משתמשת גם ב-Juno כשאני רוצה שהצבעים יהיו ממש חדים. גם ב- Moon אני נהנית להשתמש כשיש לי חשק לתמונת שחור לבן וכמובן שתועלת נוספת באינסטגרם היא תכונת הטשטוש שיכולה להבליט אלמנט מסוים בתמונה ולטשטש את כל השאר.

Afterlight - זו גם נחשבת כאפליקציה מאוד איכותית אבל אני כמעט ולא משתמשת בה לעריכת התמונות אלא רק כדי להוסיף מסגרת עגולה שמתאימה מאוד לחלק מהתמונות.

Layout- זו אפליקציה שמאפשרת לסדר את התמונות בקולאז'ים ויש שם את האפשרויות היפות ביותר שראיתי, כמו האפשרות לסדר אותה תמונה באפקט של מראה וכד'. אני בדרך כלל מעדיפה להעלות תמונות בודדות ולא קולאז'ים אבל אם נחת עליי חשק פתאומי, אשתמש אך ורק בה.

Tagsforlikes - טוב, אז התמונה עלתה סוף סוף לאוויר, מה עכשיו? אני משתמשת באפליקציה הזו כדי לשמור לי כל מיני אופציות לתגיות אהובות שאותן אני פשוט מעתיקה לתגובות של התמונה הרלוונטית. התגיות מגדילות את החשיפה שלי באינסטגרם ומאפשרות לי לצבור קהל עוקבים מהר יותר.

באיזו תדירות להעלות תמונות? אני יודעת שמומחי אינסטגרם בטח יגידו שיש תדירות מאוד מסוימת של תכנים שהיא האפקטיבית ביותר אבל אני מאמינה שזה לגמרי תלוי בהרגלי הגלישה והשימוש ברשתות החברתיות. אני טיפוס של "עוד" ולכן יום ממוצע יכול לכלול תמונת אינסטגרם אחת עד אפילו 6 תמונות אם זה יום פרדוקטיבי במיוחד ולא, אני ממש לא מתנצלת על זה.

 למה צריך את כל זה? אני יודעת שזה נראה שאני משתמשת במיליון אפליקציות שונות, אבל בפועל, אני משתמשת בכל תמונה במשהו כמו אפליקציה אחת או שתיים בממוצע, לא כולל האפליקציה של המצלמה, כך שזה באמת לא נורא כל כך.

בדרך כלל החשבונות היפים מאוד הם אלו שיש להם Theme מסוים, בין אם מבחינת נושא או עריכת תמונות. אני לא יודעת האם אפשר להרחיק עד כדי כך ולומר שלחשבון שלי יש Theme כזה אבל אני רוצה לחשוב שאפשר לזהות שמדובר בי ובדברים שאני אוהבת - ומבחינתי זה מספיק.

 למה זה טוב? אני לא ארחיב למה אינסטגרם הוא כלי שיווקי מעולה, כי יש בחורות כמו אירה שיכולות לעשות את זה הרבה יותר טוב ממני, אני רק אומר שזה אחלה כלי לביטוי עצמי וכמו כל רשת חברתית אחרת, אם רוצים שישימו לב אליכן - צריך להתמיד. אז כמובן שכל שנותר הוא להזמין אתכן להצטרף אליי באינסטגרם, ממש כאן.

איך אתן משתמשות באינסטגרם שלכן?

2 comments:

  1. מממ, מעניין, בהחלט גורם לרצות להוריד אותן ולשחק עם עיצוב התמונות באופן קצת אחר (:
    אני קוראת אצלך כבר יחסית הרבה זמן, ועכשיו שפתחתי בלוג חדש משלי אשמח אם תציצי-
    http://unebaguettefraiche.blogspot.fr/

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top