יום רביעי, 2 בספטמבר 2015

Plan with me!

מאז שאני זוכרת את עצמי, סיכמתי ותיעדתי את כל החיים שלי באמצעות יומנים.

 בתיכון ובמיוחד בשנים האחרונות ללימודים, במקום להתרכז אהמ... בלימודים, הייתי משקיעה את כל המרץ שלי בניהול יומן מפורט לפרטי פרטים, עם עטים צבעוניים, מדבקות צבעוניות אפילו יותר ותמונות שהדפסתי בכל מיני גדלים והוספתי לפי התאריכים הרלוונטיים ביומן כדי שתהיה לי מזכרת ממה שקרה באותו יום.

מישהו אמר פייסבוק גרסת העניים? אז אפשר ממש לומר שכן, כי את היומנים החלפנו בינינו בכיתה כדי להתעדכן מי עושה מה ואמנם אי אפשר היה לעשות לייק אחד לשני, אבל עצם הרעיון של הקהילה והשיתופים מאוד דומה למה שעשינו אז. בזבוז זמן לתפארת שנמשך עד היום, לא כן?

 אז היום ליומן שלי יש צרכים פרקטיים יותר ובכל זאת, כיאה לחובבת הקישוטים והפיצ'פקעס, לא באמת חשבתן שהטרנד של היומנים יחלוף על פניי מבלי שאחדש את תחמושת הג'אנק שלי, שכמותה לא נראתה מאז ימי התיכון שלי, נכון?

מאחר שהתבקשתי לשלב טיפים לניהול זמן בפוסט הזה, אתן צפויות לפגוש בכל מיני דברים קצת יותר מועילים מוואשי טייפ וסיכות בצורות של כלבים, מי היה מאמין?

 אז כפי שרובכן בוודאי יודעות, אני עובדת מהבית ואני באמת *עובדת* מהבית. עבור חלקכן העובדה הזו עלולה להישמע מדהימה, לאורך השנים קיבלתי הרבה פידבקים על כך שלעבוד מהבית זה קשה ויש המון הסחות דעת וכו'.

אז אני דווקא חושבת שבמשרד כשעובדים לצד קולגות וקמים אחת ליותר מדי זמן להפסקות קפה/סיגריות/וואטאבר, יש הרבה יותר הסחות דעת מאשר כשיושבים לבד בבית, זאת בהנחה שלא מחליטים לעשות כביסות או לצפות בפרקים של אלן על חשבון זמן העבודה.

 אז מי שעובדת מהבית או שוקלת לאמץ עבודה מהסוג הזה, אני ממליצה בחום גם לאמץ שעות עבודה קבועות: להתעורר בשעה סבירה ולא מושחתת, לאכול ארוחת בוקר בשעה סבירה, להגביל את הפסקת ארוחת הצהריים לפרק זמן סביר כמו בסביבה משרדית ולבסוף גם לסיים בשעה הגיונית ביחס לשעה שבה התחלתן. הכל צריך להיות סביר ובגבולות ההגיון, כבר אמרתי?

 אין אצלי דבר כזה לצאת להשקות בשעות הבוקר גם אם תיאורטית נראה שאני יכולה, אין אצלי דבר כזה להדליק טלוויזיה תוך כדי יום העבודה (עוזרת מאוד העובדה שאין לי טלוויזיה בבית) ובאופן כללי אין לי הסחות דעת, למעט מקרים בהם פרי משחקת עם המוצצי שלה. דווקא הטיולים עם הכלבות מסייעים לי לשמור על סדר יום מובנה.

עכשיו ליומן עצמו. היומן שלי הוא יומן 16 חודשים מ-Ban.do, הוא עולה 20$ וניתן להזמין אותו ישירות מהאתר ולפרק זמן קצרצר אפשר היה להזמין גם מאסוס אז כדאי להמשיך ולעקוב למקרה שיחזור.

 מאחר שמדובר ביומן מחו"ל, הוא מתחיל מיום שני עד שני ואין בו מועדים וחגים ישראליים (למעט סימון של ראש השנה שגרם לי להרגיש פטריוטית במיוחד!). לי אישית זה לא מפריע כי אני גם עובדת במקביל עם Google calender לצרכי עבודה אבל כדאי לקחת זאת בחשבון.

 ביומן אפשר למצוא רשימות בכל תחילת חודש, שם אפשר למלא כל דבר שעולה על דעתכן, אני משתמשת ברשימות הללו לשני שימושים: כדי למלא רעיונות לפוסטים שהייתי רוצה לצלם ולכתוב באותו חודש וכדי להכין רשימה של כל הדברים שהייתי רוצה לקנות באותו חודש.

 עבור חולת קניות כמוני, רשימה עם מוצרים שאני רוצה לקנות עוזרת למקד אותי כי אני בוחרת באיזה אופן אני מחלקת את התקציב החודשי שלי, אני בוחנת אילו מוצרים עלולים להפוך לסולד אאוט בסיומו של החודש ואילו מוצרים בדיוק להיפך - עלולים ליהנות מהוזלה משמעותית בסייל וכך אני מחליטה מה לקנות.

אני חושבת שזה לא סוד שאני מתייחסת לבלוג שלי כמו עבודה, עבודה כיפית אבל עדיין עבודה. נכון שהבלוג לא מניב הכנסות ישירות בשלב זה, אבל הגישה שלי אומרת שלצורת עבודה מסודרת והפצת תוכן באופן קבוע יש ערך חשוב, לא פחות מאשר קבלת תשלום או מוצר כזה או אחר.

אני משבצת את הפוסטים שעליהם כבר עבדתי ביומן לפי הימים הרלוונטיים וגם זה עוזר לי לשמור על לו"ז מסודר ועדכני של הבלוג שלי.

 מה חוסך לי זמן באופן משמעותי? נסיעות. מאחר שמשך הזמן שנדרש לי כדי להגיע מהמיטה לעמדת העבודה עומד על כמה שניות, אני יכולה להתחיל לעבוד מוקדם יותר, לסיים קצת מוקדם יותר ולהקדיש את שאר הזמן לכל מה שאני מוצאת לנכון. את הפוסטים אני כמעט תמיד מצלמת וכותבת בסופ"ש, כך שהם נמצאים אצלי כבר במערכת ואני יכולה רק לעבור עליהם ברפרוף בהתאם לתאריך המתאים ביומן ולפבלש אותם.

 אז ברור שפוסט תכנון זמן ויומנים לא יהיה שלם בלי וואשי טייפ ומי אני שאאכזב אתכן. כשזה נוגע לקישוטים אני משתדלת לא להרחיק לכת: יש לי סט אחד של מדבקות שאני אוהבת למטרה הזו ושני סוגים של וואשי טייפ - ואני עושה ביניהם רוטציה עד שייגמרו. אני רוצה שהיומן יהיה נעים לעין, אחרת לא הייתי משקיעה 20$ ביומן מפונפן אבל אין לי רצון להקדיש את רוב האנרגיה שלי בקישוטים.

מוצר נוסף שאני ממליצה עליו בחום הוא הבלוק השבועי של ענבל גיבור אהובתי, שבו אתן בעצם רושמות את התאריכים של השבוע שבו אנו נמצאות ואז הכל יכול להיות מסודר לפניכן בצורה מאוד ויזואלית, נוח להחזיק אותו ליד המחשב ויש בו משהו שהוא נגיש יותר מיומן ומומלץ לכל חובבות הרשימות. אפשר להזמין אותו כאן.

אז לסיכום, איך לנהל נכון את הזמן? אז לפחות לפי התורה שלי זה אומר:
 • לעבוד עם רשימות מסודרות. שמתן לב, גם הסעיפים האלה מסודרים ברשימה, קטע!
 • רוצות לתחזק בלוג במקביל לעבודה במשרה מלאה? זה לגמרי אפשרי אבל תצטרכו למצוא את הזמנים המתאימים כדי לצלם חומרים לבלוג, רצוי מראש כדי לייצר בנק פוסטים, כך שלא תצטרכו לדאוג לכך במהלך השבוע.
 • הפסקות ארוכות, מריחת זמן, צריכת קפאין מעוררת תמיהה וכל שאר הטריקים הידועים הם לא בדיוק חברים טובים של ניהול זמן נכון. בסופו של דבר אין פה באמת הפתעות - מי שיושבת על הישבן ועובדת, מספיקה יותר.
 • בכל הנוגע לענייני עבודה, אני מסמנת את הדד-ליינים שלי ב-Google calendar ובודקת בתחילת כל שבוע, אילו משימות עומדות על הפרק כדי לתכנן אותן בהתאם.
 • באופן כללי אני עובדת עם לו"זים שבועיים ודו-שבועיים במידת האפשר, ממרקרת את כל החומרים שכבר מוכנים כדי לחלק את אלו שנותרו בין הצוות שאיתו אני עובדת.
 הפוסט הזה היה שימושי עבורכן? מהן הטיפים שלכן לניהול זמן נכון? 

מוצרים שהופיעו בפוסט:

4 תגובות:

 1. הפוסט הגיע לי בול בזמן!
  לא הצלחתי להבין מהם דמי המשלוח על היומן? האם הזמנת מהאתר או מאסוס? (+רשום שזה 17 חודשים..)

  השבמחק
  תשובות
  1. איזה כיף :)
   אז ככה, את היומן שלי הזמנתי עם חברה שהיה לה קוד קופון של 10% שאותו חלקנו ואת דמי המשלוח שגם חלקנו, היומן יצא לי בטוטאל 30$ כולל משלוח. אז משלוח עולה 20$ וזה גם במקרה שמזמינים את היומן הקטן, אם מזמינים את האג'נדה הכבדה יותר, גם המחיר קופץ. באסוס היומן עולה 20 פאונד, אבל המשלוח חינם, אז בת'כלס, את יכולה לצפות להוצאה של כ-30$ במקרה הטוב. לא זול, אבל היומן יפיפה.

   מחק
 2. תודה על המענה המהיר! באסוס לא ראיתי אותו או מוצרים של החברה מלבד 2 כוסות, אז כדאי להמתין בסבלנות? זכור לך מתי הוא היה שם לאחרונה?

  השבמחק
  תשובות
  1. הם הופיעו לפני כחודש בהדרגה ואז נחטפו מאוד מהר. באופן כללי אני ממליצה שלא להמתין בסבלנות עם יומנים כי זה המוצר שנמכר הכי מהר שיש. בכלל לא ידעתי שהם נמכרים באסוס אז גם קשה לי להעריך עבורך האם יש סיכוי שיחזרו :/

   מחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top