יום שישי, 30 במאי 2014

צבעי הנמל

זה מין חוק טבע לא כתוב כזה, שאם נצא מהבית בחיפוש אחר לוקיישנים לצילום - לא יימצא המקום המושלם, התאורה לא תהיה מספיק טובה, הבגדים לא יצטלמו כמצופה וכו'. חוק הטבע השני אומר שהדברים המוצלחים ביותר קורים לעתים באופן ספונטני ולא מתוכנן.

כזה היה הביקור האחרון שלנו בנמל יפו, אחד מני רבים בחודשים האחרונים. בכל פעם שביקרנו בו, קיבל את פנינו מבנה גדול הסמוך לחניה, שאין בו בעצם שום סממן מיוחד. היום, כשחזרנו לאותה נקודה בדיוק, גילינו שהפשיטו את המבנה הזה מהקירות ומכל האלמנטים החיצוניים, עד שהוא נותר שלד בלבד, חשוף במערומיו.


כבלוגרית וחובבת צילום, אני תמיד מפנטזת על לוקיישנים כאלה, שיש בהם משהו אפילו קצת מכוער, משהו לא רגיל. הכיעור הזה הופך את הלוקיישן למושלם בעיניי ויש בשפע ממנו במקום בו הצטלמתי: הריסות, שאריות שהשאירו מאחוריהם העובדים ואפילו חבל ישן שעזר בעבר לסירות לעגון. זה הרגיש כאילו הקירות שהוסרו" העניקו באמצעות עזיבתם, הצצה בצד הפחות יפה של הנמל וכך התגלה שלעתים גם הצד הזה הוא פוטוגני ומעניין.


אגב, הסיבה המקורית לשמה הגענו לנמל, עוד לפני שפצחנו בסשן הצילומים הנפלא הזה, היא לרגל שבוע האיור שהתקיים במהלך השבוע האחרון ברחבי תל אביב וביפו. הפעם התקיימה מכירה של אסופה, שהציגה את כל המאיירים שאני אוהבת ביקום תחת קורת גג אחת.


את כל מה שכתבתי באחד הפוסטים הקודמים על מעצבים ישראליים בהקשר של אופנה, אפשר בהחלט "להלביש" גם על תחום האמנות, כי אני באמת ובתמים חושבת שכאן נמצאים הכשרונות הבוהקים ביותר שיש. ישנם כמה וכמה מאיירים (שבמקרה גם מופיעים ביריד) אותם אני מלווה במשך כמה שנים -  עוקבת אחרי ההתקדמות שלהם ובכל פעם מוסיפה יצירה נוספת שלהם לבית, מתוך אמונה אמיתית שיום אחד הם יהפכו לכוכבים.


היריד מתקיים גם במחר במסעדת יונה בנמל יפו בין השעות 10:00-20:00 ואני ממליצה לכן בחום לבקר. מי יודע, אולי תחזרו הביתה עם גלויה או איור ואולי אפילו תמצאו מבנה לא שגרתי שיגרום לכן להתבונן על המקום המוכר מזווית קצת אחרת, הרי ביפו הכל יכול לקרות.


לא אוכל לסיים את הפוסט מבלי להתייחס לשמלה שאני לובשת כאן: זו שמלה של מונה מתוך קולקציית קיץ 2011, משמע הרבה לפני שאני ומוריה הכרנו באופן רשמי. בכל פעם שהיא עדכנה את אחד האלבומים שלה בפייסבוק, השמלה הזו קפצה לנגד עיניי, עד שהחלטתי שהיא מוכרחה להיות שלי ויהי מה.

הנכונות של מוריה לתפור עבורי את השמלה מחדש, איפשרה לי לקחת חלק בתהליך הכנתה, החל מבחירת הצבע והבד - ועד עדכונים מהשטח לגבי מצבה של השמלה כעת. כשהגעתי לסטודיו כדי למדוד את זו שמיועדת לי, זוהר מיד הניחה עליי את קשת הפונפונים והשילוב ביניהן היה כל כך נפלא, עד שלא יכולתי להשאיר אותה מאחור. זה אחד השילובים הכיפיים, הנוחים והמיוחדים ביותר שיצא לי ללבוש לאחרונה, אז מסתבר שלא רק לוקיישנים ספונטניים הם הכי טובים, אלא גם "שידוכים" לא צפויים שכאלה.

ועכשיו קצת קסם מהיריד עצמו:

- סימסיסטרס-

-דניאל עדן-
-נרקיס שחף-
-ג'ני מליכוב-
-יפעת פטררו-

אני לובשת: שמלה- מונה, קשת - קולולוש, נעליים - ניו לוק

2 comments:

  1. הצבעים כאן נפלאים. ממש. מקסים לובלוב!

    השבמחק
  2. יאמי!!! רוצה גם! הכל!

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top