יום ראשון, 3 במרץ 2013

הבריחה לצפון


פנתה אליי שרונה ביום הולדתה ושאלה האם ארצה להצטרף אליה וחברתה- אל בית הוריה בראש פינה הרחוקה. רק כסיל לא יסכים להצעה כזו מפתה, הכוללת סופ"ש של בריחה מהמציאות לטובת נופייה הירוקים של המדינה. מאחר ואינני כסילה, הסכמתי וארזתי כאילו אנחנו נוסעות לכל הפחות לשבוע בלונדון המושלגת.

הגענו לבית מקסים בנוף כנרת עם אנשים מקסימים עוד יותר. מיד התיישבנו לארוחת שישי שכללה גם שפע מנות טבעוניות שהוכנו במיוחד עבורי. זה היה רק הסיפתח לסופ"ש של פינוקים ושל אירוח המיועד לנסיכות, נסיכות אני אומרת לכם!
לאחר התבטלות קצרה יצאנו בשעות הערב המוקדמות לבר ישראלי בשם 'לוגו'. עם תפריט מוסיקלי שמורכב אך ורק ממוסיקה ישראלית (אבל גם משלושה שירים של שלמה ארצי- נסלח להם בכל זאת) ו-50% על כל האלכוהול, אתם יכולים לתאר לעצמכם שאת המשך הלילה הזה העברנו בנעימים.

את הבוקר השני התחלנו עם ביקור אצל דיקסי, שנחטפה כל כך מהר עד שבקושי הספקתי לספר לכם על האומנה שלה. לאורך כל החודשים האחרונים טענתי שבצפון הרחוק דיקסי בוודאי חיה יותר טוב ממני ואתמול נוכחתי בכך בעצמי.
הביקור אמנם היה חביב אך משהו בכל זאת העיב עליו: מתחת לרכב של שרונה התגלתה פתאום שלולית מים גדולה. הפולניות שבחבורה (ע"ע אני ושרונה) מיד התחילו לדמיין כיצד כל הטיול עומד להיחרב וכיצד נאלץ לחזור למרכז עם אוטובוס, אך בעקבות טיפ מוצלח שקיבלנו, נסענו לכפר שכן ושם באחד המוסכים הפתוחים, אנשים נחמדים מאוד טיפלו ברכב וסירבו לדרוש תשלום!

שמחות ומרוצות, יחד עם הרכב התקין וצידה לדרך שהכינו לנו מבעוד מועד (אמרתי שזה סופ"ש של נסיכות, או לא?) הגענו לירדן ההררי ושם צפיתי בזרימת הנחל תוך כדי אכילת הסנדביצ'ים. משם המשכנו לטיול בצפת העתיקה (והשוממת) ולא הסכמנו לחזור לארוחת צהריים אחרונה בבית הפינוקים לפני שעצרנו בצד הדרך ותיעדנו את השקדיות היפות ביותר שאי פעם ראינו.
אז מה היה לנו כאן?
 • כיף
 • רוגע
 • שקט
ומכאן שהיום אני:
 • מבסוטה
 • רגועה
 • נחמדתהסופ"ש הזה ללא ספק מעורר תהיות לגבי החיים במרכז, הפיח והרעש. וכמובן גם לגבי המחירים הגבוהים, שבעבורם אפשר לבנות, בלא שום הגזמה, ארמון באחד המקומות היפים ביותר בארץ. אז לגור שם כנראה לא הייתי מסוגלת באמת למרות הפיתוי הגדול- לא מבחינת תעסוקה ולא מבחינת חיי חברה-  אבל אפשר וגם רצוי לפנטז וכדאי עוד יותר להפוך את הפנטזיה למציאות מדי פעם, גם אם רק ליממה ❤


6 תגובות:

 1. בדיוק ישבתי בסופ"ש (בבית קפה תל אביבי למהדרין, במרכזו של רחוב מפויח) עם חברה שגדלה בראש פינה, והיא סיפרה לי שיש ביישוב המון משפחות מפורקות ושיעור הגירושים מרקיע שחקים. הופתעתי נורא, הרי לשם כולם נוסעים לחופשות רומנטיות, אבל כנראה שיש מחיר לפסטורליה. שום דבר לא טוב במנות גדולות מדי.

  השבמחק
  תשובות
  1. זה לא מפתיע, זה כמו שיש הרבה צעירים במקומות שוממים שמעבירים את רוב הלילות שלהם בהשתכרות על ספסלים ציבוריים כי אין משהו אחר לעשות. אמנם זו תופעה שקיימת גם בעיר, אבל בעיר לפחות יש חלופות אחרות.

   מחק
 2. יותר מאשר הצפון היפה, מגניבה אותי החולצה שלך עם המייאו! מאיפה היא?
  הצפון מדהים, והתמונות מהממות :)

  השבמחק
  תשובות
  1. אני ושרונה לא אותו אדם, אם כי ללא ספק קל לבלבל בין שתינו
   ובכל אופן, יופי של הבנה במדיום!

   מחק
  2. סליחה, כתבתי בלי לשים לב, פשוט ממש אהבתי את החולצה :P בגלל שיש יותר תמונות שלה בפוסט הנחתי שזו את, לא בכוונה ;)

   מחק
 3. יופי, תראי מה עשית?! עכשיו יש לי חשק לחופשה בצפון! הכי צפוני שהגעתי בחודשים האחרונים זה לסופר מרקט של הדוסים, עם הקפה בזול... ואני לא חושבת שזה נחשב.

  השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top