יום שישי, 23 בדצמבר 2011

Terra Guerlain

אתמול הוזמנתי עם כמה בלוגריות נוספות להשקת קולקציית החורף של גארלן במלון קרלטון בת"א. מראש נאמר לנו שאת הפרנזטציה יעביר לנו מקסים פולין, אמן האיפור הבינלאומי של המותג. כבר אז ידענו שיש למה לצפות, שכן הבנות התעקשו על כך שרוב המאפרים מחו"ל נעימים מאוד לעין- ומסתבר שהן לא טעו גם הפעם (תמונות בהמשך).

כמובן שלא התכנסנו רק כדי להתפעל מיופיו של פולין, דוגמן במקור, אלא לעסוק באיפור. החלק הראשון של הפרזנטציה עסק בהיכרות עם מוצרי הדגל של המותג. מאחר ואני וגארלן חברים ותיקים, החלק הזה לא חידש לי הרבה, ולכן התרכזתי בעובדות הטריוויה שמקסים פיזר מדי פעם ואהבתי מאוד. הידעתן למשל ש...

 • גארלן קיימים משנת 1828. מאק לצורך ההשוואה קיימים משנת 1984, השנה שבה גארלן כבר הספיקו להשיק את הברונזר הראשון מסוגו בעולם.
 • גארלן בדרך כלל מזוהים עם האות G, אז מדוע הסמל שלהם הוא דווקא הדבורה? מסתבר שפייר פרנסואה, המייסד של המותג, ייצר בשמים עבור נפוליאון ואשתו, ובהמשך החליט גם לאמץ את הסמל של האימפריה שלו, הלא היא הדבורה. בימינו קרוב לבוודאי שנפוליאון היה נעזר בעורך דין ותובע זכויות יוצרים.
 • טרה קוטה, אחד ממוצרי הדגל של גארלן, הפך לימים לברונזר הנמכר ביותר בכל העולם. מסתבר שבכל 27 שניות נמכר ברונזר חדש. מצמצתן? נמכר ברונזר נוסף.
 • העובדה החשובה ביותר: גארלן לא מבצעים ניסויים בבעלי חיים. מקסים הבהיר שבשונה ממותגים אחרים, בגארלן לא עושים שימוש באף רכיב שנוסה על בעלי חיים. למרות כל הנאמר, יש לסייג ולומר שגארלן לא מופיעים ברשימת החברות הטבעוניות, וגם בתגובתם הרשמית, נכון לנובמבר 2010, אין התייחסות ברורה לנושא. אנסה להשיג תגובה נוספת ואעדכן.


בחלק השני של הפרנזטציה, איפר מקסים את הדוגמנית במה שהוא מגדיר כמראה קלאסי, הבנוי מעיניים מעושנות רכות ומשפתון בגוון עז הנועד לחתום את הלוק. הוא סיפר שנשים רבות נרתעות משפתונים אדומים וחבל, כי כשבוחרים את הגוון הנכון, הוא יכול להתאים באותה מידה גם לשפתיים בשרניות וגם לשפתיים דקיקות.מקסים שם דגש מיוחד על העור, ועשה שימוש במייקאפ Lingerie De Peau שנראה יפיפה על הדוגמנית. הוא סיפר שאת הסומק הוא מניח בצורה מעגלית, שכן הטעות הנפוצה ביותר של המתאפרות הוא להניח אותו בצורה קווית שנראית לא טבעית. עוד הוא הוסיף כי את הנחת הסומק הוא משאיר לחלק הסופי של האיפור, אפילו אחרי הנחת השפתון, כדי לוודא שהכל מתחבר בצורה הרמונית ולא מוגזמת.


במהלך הפרנזטציה עברו בשולחן מוצרים נבחרים של גארלן עליהם דיבר מקסים, כך שזו הייתה הזדמנות נהדרת להתנסות (ובמקרים מסויימים גם להכיר לראשונה) במוצרים מקרוב-אני לא חושבת שאי פעם שילבתי שש צלליות במראה איפור אחד ולכן אני לא יודעת עד כמה כל הצלליות שמופיעות כאן הן אכן שמישות, אבל אין ספק שהפיגמנט של הפלטה הזו הוא מרשים והצלליות נמרחות כמו חמאה, בעיקר אלו השימריות.
הייתי סקרנית לראות כיצד הטרה קוטה סקין מתפקד ביחס למוצר מקביל שרכשתי בבודי שופ ולא זוכה לשימוש לעתים קרובות. על אף שהמוצר הזה מוגדר כסוג של דמי מייקאפ משזף, אני מתקשה לדמיין כיצד המתאפרת הממוצעת תוכל להניח אותו על כל הפנים, אבל בתור ברונזר נדמה שהוא יכול לעבוד מצויין ויתאים למי שמחפשת אלטרנטיבה מעניינת יותר לברונזרים האבקתיים.גארלן הוא המותג היחידי שלא הספקתי להתנסות בשפתונים שלו עד עכשיו. הוא תמיד כיכב ברשימת המוצרים שתכננתי לקנות אבל מעולם לא הזדמן לי, אולי כי אוסף השפתונים שלי בלתי נגמר ממילא. ברוז' אוטומטיק המככב בתמונה הקודמת טרם יצא לי להתנסות, אבל סדרת ה-Rouge G שממנה קיבלתי שפתון לבדיקה הרשימה אותי מאוד.כשחזרתי הביתה, לפני שפניתי לסקור את המוצרים שהתקבלו בפרזנטציה, החלטתי קודם כל לתת במה לאוסף הפרטי שלי מגארלן-מי שמכירה את המותג מספיק זמן בוודאי כבר יודעת שלגארלן יש מוצרים מוצלחים יותר ופחות, אבל מה שאוניברסלי לגבי כל מוצרי החברה, ואני מאמינה שזה עובר היטב גם בתמונות- הוא הפן האסתטי והעיצוב היוקרתי.

ההיילייטרים החדשים ששחררו לשוק חברות כמו אסתי לאודר ולורה מרסייה, מוכיחים כי רק עכשיו המותגים הגדולים מתחילים להפנים עד כמה הנושא של העיצוב חשוב ללקוחה, לעתים לא פחות מאיכות המוצר עצמו. אין ספק שבהקשר הזה גארלן היו שם לפני כולם.מתוך השלישייה שקיבלנו, קרוב לוודאי שהמוצר שיסקרן אתכן יותר מכל הוא הפריימר, ובצדק, הרי חיצונית הוא נראה מרהיב. דווקא אותו אני מעדיפה שלא לסקור כרגע, כי בעיניי הוא מסוג המוצרים שדורשים שימוש לאורך זמן כדי לקבוע האם הם פועלים או לא, ולא די בשימוש אחד כדי להגיע למסקנות. אני רק יכולה לומר שהסווטש שלו על היד במהלך הפרזנטציה קצת הבהיל אותי, כי היה אפשר לזהות בו חלקיקים זוהרים, אבל על הפנים הוא לא התקבל כמנצנץ.

המוצר הבא שבדקתי הייתה הפלטה Les Noirs, שבמבט ראשון קצת מזכירה את הפלטה של Rock & Republic שקיבלה ממני שבחים רק לפני כמה פוסטים, אבל סקירה מדוקדקת יותר מגלה שהפלטה של גארלן פחות מוצלחת ממנה.


נתחיל ביתרונות: אין ספק שהפלטה הזו מאוד איכותית, כל הגוונים מצויידים בפיגמנט מרשים ונמרחים בקלות. הצבע מופיע על העור החל מהשכבה הראשונה, כך שלא צריך להתאמץ כדי להציג את יופיין של הצלליות כפי שהן נראות בפאן.


לטעמי זו פלטה שקל מאוד לעבוד איתה וליצור באמצעותה מראה מעושן. הגוונים של הצלליות מאוד הרמוניים כך שגם מי שמתקשה בדרך כלל להתאים גוונים בוודאי תגלה שעם הפלטה הזו אין צורך לחשוב יותר מדי. הצללית הכהה מכולן היא צללית מאט, וזה מעולה למי שלא מתחברת לצלליות שימריות בלבד אלא מעדיפה את שילובן יחדיו. השימר של יתר הצלליות הוא לא מאוד אינטנסיבי, כך שהמראה הסופי שמתקבל הוא יחסית מעודן.

כמו שאמרתי, הפלטה הזו לא מושלמת והחסרון הכי גדול שלה הוזכר גם בהקשר החיובי- הנושא של התאמת הגוונים. אני אמנם אוהבת מאוד צלליות אפורות ולכן מבחינתי זו לא בעיה, אבל יש מי שתמצא שהפלטה הזו לא מגוונת מספיק עבורה.

היה יכול להיות נחמד אם במקום הצללית הכהה ביותר או הצללית האפורה בהירה, היו משלבים צללית חומה או צללית בצבע טואופ כדי להוסיף לפלטה מימד נוסף. כשהתאפרתי בעצמי הרגשתי צורך להוסיף צללית חומה מתוך פלטת MUA כדי להעניק למראה עומק.


הצללית היפה ביותר במארז היא הצללית הכהה השימרית. שאר הצלליות יפות גם הן אבל לא ייחודיות כמוה, ולכן היא לדעתי הכוכבת של הפלטה. בצללית המאט הייתי עושה שימוש בעיקר למטרות תיחום, כפי שעשיתי במראה האיפור היום, כי כשמטשטשים אותה מגלים שהיא מעט גירית.


האם אני ממליצה לרכוש את הפלטה? בעיקר אם אתן אוהבות אפור כמוני, ולא בתור פלטה ראשית, אלא כממתק נוסף לאוסף.

המוצר האחרון שסקרתי היה גם האהוב עליי מכולם- שפתון ה-Rouge G בגוון Girly, אשר כשמו כן הוא- מאוד נשי ומחמיא. הסווטש שלו אמנם נראה מעט מרתיע ובוהק מאוד, אבל על השפתיים הוא מתקבל בצורה מעט פחות רוויה אלא לחותית, ולכן הוא עשוי להתאים לנשים שונות, גם בהירות וגם כהות עור.

התרשמתי שהשפתון הזה עמיד, ולמרות שהוא לא שורד ארוחה, הוא משאיר עקבות של כתם ורוד על השפתיים, קצת כמו Lip Stain, וזה יפה לטעמי לא פחות מאשר מראה השפתיים מיד לאחר ההנחה. הצורה שבה השפתון נעלם אחרי כמה שעות חשובה לי מאוד, כי שהרי רוב השפתונים לא יכולים לשרוד שעות מבלי להיעלם, ולכן במבחן הזה השפתון ניצח ובגדול.


ועכשיו כמה פרטים טכניים:
 • את הפריימר Meteorites Perels, או 'שיקוי הפנינים' כפי שהוא מכונה בחברה, ניתן להשיג ב-395 ש"ח ברשתות הפארם, המשביר, אפריל וחנויות מובחרות ברחבי הארץ, לפני הנחות. כמו כן, הוא זמין גם בסטרוברי ב-249 ש"ח לפני הנחות נאמנות.
 • את רביעיית הצלליות ניתן להשיג ב-349 ש"ח ברשתות הפארם, המשביר, אפריל וחנויות מובחרות בארץ. הרביעייה לא זמינה בסטרוברי, אבל ניתן להזמין משם את השישיות ב-319 ש"ח לפני הנחות נאמנות.
 • שפתונים מסדרת ה-Rouge G ניתן להשיג ב-268 ש"ח ברשתות הפארם, המשביר, אפריל וחנויות מובחרות ברחבי הארץ וגוונים אחדים ממנה ניתן להשיג גם בסטרוברי, ב-142-171 ש"ח, לפני הנחות נאמנות.
לסיום, החלטתי להיות תלמידה טובה ולנסות את מראה האיפור שעליו דיבר מקסים- עיניים מעושנות אפורות ושפתון בגוון עז, יחד עם כל המוצרים שקיבלתי-


יצא לכן להתנסות במוצרי החברה? אם כן, אשמח לקבל המלצות למוצרים שניסיתן ואהבתן

4 תגובות:

 1. זריזה את!! אני עוד לא פתחתי את המוצרים אפילו...
  יצא לך איפור יפה בסוף!

  השבמחק
 2. תמונות בסוף יצאו ממש יפות. ועלייך שום איפור לא נראה כבד מדי :)

  השבמחק
 3. את כותבת כל כך יפה ובצורה כל כך יסודית שזה ממש מעורר בי התפעלות! (רציתי לכתוב לך את זה כבר אתמול אבל לא הספקתי).

  שאפו!

  השבמחק
 4. התמונות מהממות ואת נראית נהדר כהרגלך.
  ומה זה לפתות אותנו עם מבחר מוצרי גרלן שלך ולא לפתוח שנשטוף את העיניים? זה דורש פוסט נוסף :)

  השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top