יום שני, 27 בספטמבר 2010

לאבלי


(מכאן)

מאוד חיבבתי את הקולקציה האחרונה של דולצ'ה וגבאנה. להבדיל מ- D&G שעושים לעתים שימוש נרחב באלמנטים פרחיים בתצוגות שלהם (ר' ערך עונות קודמות עם חליפות הג'ינסים והפאוצ'ים), בדולצ'ה וגבאנה בוחרים ללכת על קו נשי, קלאסי ומהודר יותר.

גם העונה, בדומה לעונות קודמות, דולצ'ה וגבאנה חייבת לאופנת הוינטג' את ההשראה לעיצוב הקולקציה, אלא שבניגוד לפעמים הקודמות שבהן היה ניתן לראות השפעות משנות ה-20' וה-30', הפעם אנחנו מדלגים כמה עשורים קדימה לשנות ה-70' ואפשר אפילו לזהות נגיעות קלות של הבוהו שיק שמשתלב עם הרוח הרומנטית.

אז מה יש לנו כאן? הרבה תחרות, הרבה משחקי שקיפות, הרבה שכבות אוויריריות ועיצובים חובקי גזרה, שכיאה לאופנת הרטרו, עושים כבוד לפיגורה הנשית שקצת הלכה לאיבוד בחלק מהקולקציות.
טביעת האצבע של דולצ'ה וגבאנה עדיין שם ולכן תוכלו למצוא בקולקציה פריטים שנראים כאילו ממש נלקחו מחדר המיטות של לוליטה משנות ה-50' (כמו למשל קומבינזון עשוי מסאטן), פה ושם נרשמו אפילו גיחות של הפרינט המנומר שכל כך מזוהה עם בית האופנה ומדי פעם גם היה ניתן להבחין בדפסים פרחוניים עדינים.

זו לא קולקציה גאונית כמו הקולקציה של פנדי או מסקרנת כמו הקולקציה של גוצ'י. הקולקציה מבוססת על רומנטיקה טהורה, הגזרות בה מחמיאות אם כי צפויות ואין כאן את ההדפסים הפרועים, הטקסטורות העשירות והצבעים הבוהקים שאפיינו את שבוע האופנה במילאנו עד כה. ואתם יודעים מה? לפעמים אין צורך בכל זה, בייחוד כשמצליחים להעמיד על המסלול 80 (!) דגמים עם מכנה משותף ברור ומוצלח.

הצבע הבולט בקולקציה היה לבן, אבל כנראה שההגדרה הזו לא עושה הרבה חסד עם הגוונים האמיתיים שהילכו על המסלול שנעו בין לבן בוהק, ללבן פנינתי או לבן עם שזירות כסופות. למעשה, הלבן היה צבע כל כך דומיננטי , שגם כשכבר הפציעו הדפסים אחרים (כמו למשל המנומר והפרחוני), הם שולבו עם הלבן ולא הצליחו להעפיל על נוכחותו. רק לקראת סופה של הקולקציה כשהצבע השחור החליט לעשות את הופעת הבכורה שלו, היה אפשר לחזות בכמה דגמים בודדים נטולי נגיעות הלבן (שמסתמן להיות הצבע הנכון לקיץ הבא, יחד עם הכתום הניאוני).

דווקא באקססוריז הפעם לא ניתן דגש מיוחד. למעט כמה תיקי מסנג'ר חמודים בגודל בייבי שעיטרו את גופן של הדוגמניות באלכסון, אין כאן בשורות או אקססוריז מרגשים. אם בקולקציה של פראדה או של פנדי למשל, האקססוריז השלימו את ההופעה ונתנו לה את אקורד הסיום המוצלח, כנראה שהפעם הם היו גוזלים תשומת לב מהבגד עצמו ולכן מרבית ההשקעה כאן היתה בעיבוד התחרות ובעיצוב הפריטים עצמם.

בהנחה שכבר אפשר להתחיל בסיכומים, הייתי בהחלט אומרת ששבוע האופנה של מילאנו היה מוצלח, במיוחד אם משווים אותו לשבוע האופנה בלונדון שהיה קצת יבשושי לטעמי. ראינו השבוע הרבה קולקציות מוצלחות, חלקן אפילו מפתיעות, וגם אלו שהיו גרועות לפחות עשו זאת בצורה מעניינת ולא סתם קיבלו לטייטל המפוקפק בגלל שחטאו בבנאליות או בהיעדר תעוזה.

אני כבר ממתינה לפריז.

4 תגובות:

 1. זה הזכיר לי את הקטע הזה:

  http://www.youtube.com/watch?v=2FfJbB_xSBM

  השבמחק
 2. לחלוטין לאבלי! למרות שיותר אהבתי את הבגדים של צ'יפ אנד שיק:)
  אגב, ראית את התצוגה של מרני? כ"כ התאכזבתי שאין לתאר! פשוט עירבוביה של חליפות צלילה מכוערות. בד"כ אני מזילה ריר על כל קולקציה שלהם. מעניין מה קונסואלו חשבה לעצמה.

  השבמחק
 3. ראיתי ואני מסכימה עם כל מילה שלך. מאכזב.

  השבמחק
 4. אוי, הלבן הזה מדהים!

  השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top