יום שישי, 9 באפריל 2010

נעלי מעצבים בזול

אתן אולי לא מודעות לכך אבל בסכומים שאתן מוציאות על נעליים בזארה, במנגו או במקס מורטי למשל, אתן יכולות לצוד לפחות זוג מעצבים אחד במצב מעולה ברשת. נכון, מדובר בחיפוש שמצריך הרבה זמן והשקעה אך בטווח הארוך מדובר בהשקעה משתלמת. אף יותר מכך- אני מבטיחה לכן שברגע שתקבלו הביתה זוג מעצבים בידיעה שהם עלו לכן יחסית מעט- לא תחזרו לקנות נעליים ברשתות אחרות שוב.
כדי להצליח לצוד מציאה כזו, ליקטתי עבורכן מספר טיפים מועילים שמבוססים על הנסיון שלי:

*הקפידו להזמין נעלי מעצבים מרשתות שמציעות מבחר רחב של דגמים ומידות. מדובר בד"כ בנעלי עודפים, נעלי תצוגה או נעליים משנים קודמות ולכן הן יהיו במצב טוב, לעתים אף ארוזות בקופסא המקורית והחשוב מכל- 100% מקוריות.
* אם אתן מחפשות נעל של בית אופנה מסוים, שננו את סימני הזיהוי לעומק כדי שתוכלו לזהות את המקור מהחיקוי. לדוגמא: בזוג נעלי מארני יש דמות של ארנב על הסוליה. תשומת לב לסימנים כמו הפונט של הלוגו או הסוליה יוכלו לעזור להן להיזהר מחיקויים.
* אם אתן קונות נעליים אצל מוכר פרטי הקפידו לקרוא את הפידבק שלו באופן יסודי. מוכרים שמציעים למכירה זוג נעלי מעצבים, מותר להניח שבעברם מכרו פריטי מעצבים גם כן ולכן חשוב להתבסס על הפידבק של קונים אחרים כדי לדעת האם ניתן לסמוך עליו.
* חשוב מאוד ליצור קשר עם המוכר כדי לבדוק מהי רמת ההתקשרות איתו בטרם הקניה. חשוב למצוא מוכר אדיב שידע לענות על השאלות שלכן בהקדם ולכן אם אתן נתקלות במוכר שלא עונה לכן מספר ימים- העדיפו לא לרכוש ממנו.
* לעולם אל תקנו נעלי מעצבים שמוצגות על ידי תמונה אחת או על ידי מפרט קצר ותמציתי. העדיפו לשים ביד על נעליים עם כמה שיותר תמונות מפורטות, כולל תמונות של הלוגו של החברה ומפרט כמה שיותר יסודי, שכולל תיאור מפורט של מצב הנעל.
* באותו עניין, תמיד תבדקו מהן המידות המדויקות של הנעל או לחילופין תשאלו את המוכר. אתן לא רוצות לקנות נעל מעצבים חלומית רק כדי לגלות שהנעל גדולה מדי או לוחצת.
* במידה ואין מספיק מידע על כך במפרט, פנו למוכר ותבקשו ממנו שיספק לכן סימני זיהוי שיוכיחו שהנעל אכן אותנטית. סימני זיהוי יכולים להיות הקופסא או השקית (dustbag) של הנעל, קבלה או תעודה (כמו במקרה של הנעליים של פראדה), כמה עלו והיכן נקנו. זו אינה חדירה לפרטיות ומדובר בשאלות לגיטימיות לחלוטין כשאתן מבקשות לקנות נעלי מעצבים. אם יהיה לכן ולו ספק קל שהנעל שקניתן אינה מקורית- אתן לא תתרגשו כלל כשתקבלו את החבילה.
* בלאי- קל להסתנוור מהשמות הגדולים ובכל זאת, אני ממליצה לחפש אך ורק נעליים חדשות או נעליים שנראות חדשות עם מינימום פגמים. ישנם מוכרים שינסו למכור לכן נעליים פגומות ובלויות בידיעה שיהיה מי שיקנה אותן אבל כאן אנחנו חוזרים לנקודה של הסעיף הקודם- אם תזמינו נעליים משומשות מדי, אתן כלל לא תרגישו שהזמנתן נעלי מעצבים.
* מכס- מכיוון שקשה לחזות את ההתנהגות הבלתי צפויה של המכס, יש סיכוי סביר שמעל סכומים מסוימים תתבקשו לשלם מסים נוספים. כדי להימנע מהסיטואציה, פנו למוכר (ולכן התקשורת כאן חשובה כי מדובר בסוג של טובה) ובקשו ממנו לסמן על החבילה שמדובר במתנה או לחילופין שמדובר בשובר של 50$. לא כל המוכרים יסכימו לשתף פעולה אך מרביתם יענו בחיוב ולכן שווה לנסות.
* תהיו חשדניות לגבי חוסר התעניינות בנעליים. אם אתן נתקלות בזוג מעניין ונראה שאין סביבו שום התעניינות, אפשר יהיה להסביר את זה במספר דרכים: 1. אתן ברות מזל ומצאתן את הפנינה הזו מבלי שאף אחד ישים לב, 2. ישנו פגם בולט או סיבה מוצדקת לכך ופשוט לא שמתן לב לזה עדיין.
במצב כזה מומלץ לסרוק את המפרט לאורכו ולרוחבו כדי לוודא שאין שום דבר שפספסתן. במידה ואכן התמזל מזלכן, קחו בחשבון שלא חסרים קונים מתוחכמים, מהסוג שאני אוהבת לכנות "כרישי איביי" שממתינים עד השניה האחרונה כדי לשים ביד ולכן במצב כזה מומלץ לגלות עירנות.
* נעלי מעצבים זוכות בד"כ להתעניינות גדולה ויש עליהן תחרות עד לשניה האחרונה. במידה ואין לכן את הזמן או את המיומנות להתמודד במכירה אינטנסיבית כזו, העדיפו למיין את הנעליים לפי נעליים שהן בקניה מיידית בלבד. כך תוכלו לדעת מיד את הסכום הסופי של הנעליים ותוכלו לעשות שיקולים האם זה מתאים לכן או לא.
האופציה המומלצת ביותר היא הנעליים שמועמדות אמנם למכירה מיידית אך יש לצדן אופציה של make an offer. במקרים מסוימים ניתן יהיה להציע הצעה שערכה כחצי מערך ה-buy it now ולזכות. זכיתי כך בנעלי מעצבים לא פעם.
* ישנן חברות מסוימות שאת הנעליים שלהן ניתן לקנות בטווח מחירים מעט יותר נמוך מהשאר- סלבטורה פראגמו, ברונו מגלי, אסקדה, מייקל קורס, קלווין קליין, BCBG ובטסי ג'ונסון. כמובן שיהיו תמיד דגמים חדשים ויקרים יותר אבל באופן עקרוני המחירים ההתחלתיים שלהם נמוכים מהיתר ולכן שווה לחפש.
*מציאה במונחים של איביי עבור נעלי מעצבים היא בטווח של 350-600 ש"ח, הקפידו לא לכוון גבוה יותר כי אז תוכלו למצוא נעלי מעצבים באתרים כמו the outnet, Yoox ואאוטלטים למיניהם ולכן זה כבר מאבד את הפואנטה.
*רצוי להימנע מקניית נעלי וינטג' כי הן יהיו בד"כ במצב מאוד משומש או מאוד לא מעודכן ולכן רצוי להיצמד לחיפוש אחר נעליים חדשות יחסית.
* נעליים של שאנל או של Alaia למשל לא תצליחו למצוא בטווח המחירים שהוזכר כמעט לעולם ולכן אם התקציב שלכן הוא עד 600 ש"ח העדיפו לא להשקיע בבתי האופנה היוקרתיים יותר אנרגיה בשלב זה.
*העדיפו לקנות נעליים בקופסא המקורית שלהן או לפחות עם ה-dustbag המקורי כי אז הערך הכללי שלהן יהיה שווה יותר (אם תירצו אי פעם למכור אותן, הפרט הזה יועיל לכן מאוד. על נעליים בקופסא המקורית משלמים יותר).

והנה כמה המלצות לחנויות כאלה:
Shoe metro.
Gothamcity
In the mint
rc-fifth-ave
designer shoe box

וכמה מוכרים פרטיים שאני מכירה וממליצה:
lulu02481
Stephikins
closetangel08

אם אתן מחפשות זוג מעצבים מתוחכם אז יתכן וכדאי לכן לחפש במרתף, אם כי נעליים באותו סגנון יעלו לכן באיביי אותו הדבר (לא כולל מסים נלווים) אבל אם אתן מחפשות נעליים קלאסיות יותר ולא משנה לכן אם הן משנת 2005 או 2008 אז דעו שבמחיר של זוג אחד במרתף תוכלו לקנות 3-4 זוגות של נעלי מעצבים באיביי.
הנה כמה דוגמאות:


נעליים של מוסקינו- 400 ש"ח כולל עלות המשלוח. ניתן למצוא כאן


מגפונים של מארק ג'ייקובס- 514 ש"ח כולל עלות המשלוח עם אפשרות להציע הצעה זולה יותר. ניתן למצוא כאן.


סנדלים של מיו מיו- 456 ש"ח כולל עלות דמי המשלוח. ניתן למצוא כאן


נעליים של מארני. 350 ש"ח בבידינג או 450 ש"ח בקניה מיידית. את עלות המשלוח יש לברר עם המוכר. את הנעליים ניתן למצוא כאן.


נעליים של מארק ג'ייקובס- 550 ש"ח כולל עלות המשלוח. ניתן למצוא כאן.

אז בפעם הבאה שאתן רואות בחורה עם נעלי מעצבים, דעו שהן לא בהכרח ניקנו בכיכר המדינה ושאולי גם אתן יכולות להרשות אותן לעצמכן.
סופ"ש נעים!

3 תגובות:

  1. המוסקינו הורסות.מאוד אוהבת מוסקינו בעיקר את ה-צ'יפ אנד שיק

    השבמחק
  2. יקירתי,תודה רבה על הפוסט. אני מרגישה כאילו הוא נכתב למעני :)

    השבמחק
  3. אין על הלינקים שלך!

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top