יום חמישי, 10 בדצמבר 2009

קווין גאגא

זה לא סוד שאני מחבבת את ליידי גאגא.
פרט לעובדה שהיא הראשונה שהצליחה לגרום לי להאזין למוסיקת פופ (היא וגם מעט ביונסה, אני מודה!) לאחר שנים שבהם הדחקתי את העובדה שגם אני הייתי שייכת בעבר לדור האמ.טי.וי, הרי שאני לא מסוגלת להתכחש גם לטעמה האופנתי יוצא הדופן.

(אוסף התלבושות של ליידי גאגא בטקס פרסי ה-VMA's האחרון)

אמנם רבים נוהגים לשפוט ולטנף את הופעותיה על השטיח האדום אך נדמה כי אלו לא מבינים שמכונת השיווק המשומנת שעומדת מאחורי בלונד הפלטינה של ליידי גאגא רוצה בדיוק את זה- שידברו עליה, בכל הקשר אפשרי.
בדומה למדונה, מודל ההשוואה הקבוע של ליידי גאגא, גם גאגא חקוקה בזכרוננו בתור זו שלבושה באופן מסקרן ועם זאת נהנית להתפשט כבדרך קבע.
כמו מדונה, גם סביב ליידי גאגא יש חרושת שמועות הגורסות כי היא הייתה בעברה או בהווה גבר ושאלות לגבי גילה האמיתי מועלות ללא הרף.
רבים נוהגים לחשוב כי הפרובוקציות הן פרי של עבודת יחצ"נות מלוטשת מבית היוצר של ליידי גאגא עצמה אך בכל אופן חייבים להוריד את הכובע בפני האישה שהצטלמה קדה בפני המלכה בשמלה שהיא ספק הומאז' וספק פרודיה לה, ובוודאי הצליחה לעורר במלכה אי אלו תהיות לגבי הצעירים של ימינו.


בעיניי, הגאוניות של ליידי גאגא ושל הסטייליסט שלה ניקולא פרומיצ'טי היא ביכולתם להוריד את הפריטים המורכבים והחדשניים ביותר מהמסלולים של מעצבי העל ולגרום להם להיראות לבישים כמעט.
ליידי גאגא נראית באופן תדיר כמו הפקת אופנה סוריאליסטית מהלכת על שניים, כזו שנגזרה הישר מדפי גליון ווג האיטלקי למשל.
סוד כוחה של גאגא הוא אלמנט ההפתעה- יום אחד היא מופיעה אצל אלן כאשר קונסטרוקציה תלת מימדית מעטרת את ראשה ולמחרת היא מופיעה לראיון אצל ברברה וולטרס חנוטה בחליפה ויקטוריאנית מהוגנת של שאנל.הקליפ האחרון שלה לשיר 'Bad romance' הצליח לעורר קונצנזוס מסוים בעולם האופנה והמוסיקה בזכות שלל התחפושות הייחודיות שלה, כל אחת אקצנטרית יותר מהשניה, אותן החליפה ליידי גאגא בקצב מרשים וביניהם גם חליפה דמויית הזוחל של אלכסנדר מקווין.

(ליידי גאגא בטקס פרסי אמ.טי.וי בלבוש מבית מארק ג'ייקובס לאביב 2010).

גם בהופעות מצליחה ליידי גאגא להעניק את השואו המצופה ממנה: כל הופעה דרמטית ותיאטרלית יותר מהקודמת לה. בהופעה האחרונה של ליידי גאגא ניתן היה לחזות בפסנתר היושב על קונסטרוקציה ארוכת רגליים הנישא לגובה רב וליידי גאגא היושבת ומנגנת מולו בעודה לובשת שמלה אדומה של אצוקו גודו בעלת שובל באורך כשניים עשר מטרים.

(מההופעה האחרונה של ליידי גאגא עם השובל והפסתנר הענק)

(גאגא בפריט לבוש של גארת' פיו)

(גאגא בשמלה של ולנטינו לאביב 2010)

שני בלוגים מסקרנים מסקרים את התופעה שהיא ליידי גאגא, האחד הוא של הסטייליסט עצמו, ניקולא והשני הוא של בחורה המתחקה אחר בגדיה של גאגא בכל הופעותיה בציבור.
שווה להציץ.
את הבלוגים תוכלו למצוא כאן וכאן

(ליידי גאגא בטופ של קארל לגרפלד מתוך גליון Elle של חודש ינואר הקרוב)

כמו כן, האתר הרשמי של מגזין האופנה Elle מציג סרטון מאחורי הקלעים בהשתתפותה של ליידי גאגא שמעטרת את שער גיליון ינואר של המגזין ובו היא נראית לובשת פריטים מקולקציית האביב של ויקטור&רולף ופראדה.
בסרטון תוכלו לצפות כאן


2 comments:

  1. בשמלה של ונטינו היא ניראת מהמם. כולל הפפיון הענק שעל ראשה.

    השבמחק
  2. אני מההתחלה אהבתי את השירים שלה, כי אני חולה על פופ ודאנס ולא יעזור כל הטראנס וההאוס בעולם. היא באמת נותנת שואו שמוציא לכולם את העיניים גם בבגדים שהיא לובשת. בטח הסטייליסט שלה שבר את הראש בהאלווין. איזו תלבושת לחג התחפושות יכולה להיות יותר מופרעת/מושקעת ממה שהיא לובשת בד"כ?

    השבמחק

Template Design By Baby in Heels
Back to Top